1977 yılında Nasuh DENİZ  tarafından kurulan firma, kuruluşu ile birlikte, Beltan firmasına kauçuk kalıbı yapımına başlamıştır.

Beltan Firmasının, Coşkunöz Holding bünyesine geçmesi ve Almanya Merkezli Vibracoustic firmasıyla birlikte titreşim sönümleyici üretimine ağırlık vermesi ile birlikte, 1990 yılından itibaren, üretilen titreşim takozlarının “göz kontrol” ve “çapak temizleme işlemleri”, fason olarak yapılmak üzere, Deniz Torna bünyesine aktarılmıştır.

2004 yılının sonunda çalışma alanını genişletme kararı alan Deniz Torna, 2005 yılında Eksantrik Pres bölümünü kurarak, Vibracoustic, Freudenberg, Belka Kauçuk, Elring Klinger, İmortaş gibi firmalara, soğuk şekillendirme ve hassas sac parça üretimi yapmaya başladı.

Rulman Contası, Döner Mil Keçesi, Tapa,  Titreşim Sönümleyici, Dinamik Titreşim  Sönümleyici gibi  ürünlerin, metal parçalarının, soğuk şekillendirme ile üretilmesini gerçekleştirmektedir. Üretim  sırasında  Tek işlemli, Adımlı (Prograsif), Transfer Tipi Üretim yöntemleri kullanılmaktadır.

Bu kalıpların tasarımını ve kalıpların üretimini de kendi bünyesinde yapan ve bu kalıpların bakımı konusunda etkin bir tecrübeye sahip olan Nasuh Deniz (Deniz Pres) firması,  her geçen gün bu konuda kendini yetiştirmeyi ve geliştirmeyi ilke olarak benimsemiştir.

Firma bünyesinde, İlk Kalite sistem çalışmaları, 2002 yılında başlamış olup 16.06.2003 tarihinde ISO 9001: 2000 belgesini almıştır. Bu Belgeyi 2009 yılının Haziran ayında, ISO 9001:2008 Kalite Sistem belgesi ile yenileyen Deniz Torna, kalite konusuna her zaman çok önem vermiştir. 2018 yılının Eylül ayında da ISO 9001:2015 belgesi ile mevcut kalite belgesini yenilemiştir.

2010 Haziran ayında, Yeniden Yapılanma süreci kapsamında, şu an faaliyet gösterdiği adrese taşınmış olup faaliyetlerini 1.300 m2  kapalı alanı bulunan yeni yerinde sürdürmektedir. Eksantrik preslerde, soğuk şekillendirme konusunda uzman 35 personeli ile, birlikte gelişen teknolojiyi yakından izleyerek otomotiv sektörüne hizmet vermektedir

{{parameters[17].Definition}}

{{parameters[18].Definition}}

{{contactInformations.Phone}}